Din distribuţie fac parte actorii Nuţi Dorobanţu, Izabela Moş, Sorin Dorobanţu şi Mircea Moş. „Zâna lacului” se va juca pe scena Teatrului de Marionete din strada Episcopiei nr. 15, duminică, 24 februarie, de la orele 11. Biletele pentru „Zâna lacului” se pot cumpăra de la casa de bilete a Teatrului de Marionete.
„Zana lacului” la Marionete
Reactualizat la:
ARAD. „Zâna lacului” după fraţii Grimm va fi jucată în această duminică de Trupa Marionete a Teatrului Clasic Ioan Slavici Arad. Povestea frumoasei zâne răpite de zmeu este pusă în scenă de regizoarea Maria Gornic într-o producţie absolut originală şi interactivă. Este un spectacol în care apar atât păpuşi cât şi marionete cu fire, a cărui scenografie este semnată de Zofia Krzyzanowski.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Începând de marți, 25 februarie 2025, Primăria Municipiului Arad, prin intermediul operatorului contractat în acest scop, va demara lucrările pentru amplasarea insulelor ecologice digitalizate în 25 de locații din zona Calea Aurel Vlaicu. Lucrările sunt estimate să se realize pe durata următoarelor două săptămâni.
România
Miniștrii Agriculturii din Ungaria, Slovacia, România și Bulgaria au cerut Comisiei Europene să reintroducă cotele anterioare crizei, la expirarea actualelor măsuri comerciale care vizează produsele agricole din Ucraina, potrivit unei postări pe rețeaua X a ministrului ungar al Agriculturii, Istvan Nagy, transmite Interfax, citați de Agerpres.
Citiți principiile noastre de moderare aici!