Contracte în avantajul consumatorului, spune Vasile Arion, vicepreşedintele ULALA, care obligă compania de termoficare să furnizeze, spre exemplu, apa caldă la temperaturi mai mari. Noile prevederi contractuale au fost negociate, în baza contractului cadru furnizat de către ANRSC, între reprezentanţii asociaţiilor de proprietari şi cei ai CET.
Întârzierea la semnarea contractelor a ajuns deja în al şaselea an de la emiterea ordinului ANRSC care obliga asociaţiile şi companiile de termoficare ca în şase luni de la emitere (în anul 2008) să fie renegociate şi semnate.
Probabil arădenii vor intra în legalitate în anul 2015 şi, din momentul semnării, cele două părţi trebuie să respecte clauzele contractuale, teoretic în avantajul clientului, adică al arădeanului.
50% au semnat pentru CET
ARAD. Aproape jumătate din asociaţiile de proprietari au semnat noile contracte cu singurul furnizor de energie termică din oraş: CET Hidrocarburi.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
9
România
Vacanța de iarnă începe cu vești bune pentru șoferi: prețurile la pompă sunt mai mici. Din păcate, această reducere nu va dura mult.
1
România
Atenție! Imagini cu puternic impact emoțional! Două tinere au fost reținute de polițiștii din Timișoara, fiind acuzate de lovire sau alte violențe, tulburarea ordinii publice și furt. Acestea ar fi agresat o femeie de 35 de ani, în fața Hotelului Continental, pe fondul unui conflict mai vechi, și i-ar fi sustras telefonul mobil.
Mapamond
Ucraina a lovit pentru prima dată un petrolier al „flotei fantomă” ruse „în apele neutre” ale Mediteranei, a anunțat vineri o sursă din cadrul Serviciului de Securitate al Ucrainei (SBU), informează AFP.
3
UT Arad
Din Alomerovic spune că acesta este obiectivul echipei UTA.
UT Arad
Comisia Centrală de Arbitri a afișat, de câteva minute, brigada care va conduce partida de mâine seară, de la Arad, dintre UTA și Dinamo.
Local
ARAD. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei, prin lucrarea Sectorului Social–Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului, 130 de pachete cu produse neperisabile au ajuns la persoane și familii aflate în dificultate.
Advertorial
O geantă nu este doar un accesoriu, ci un element care definește stilul și personalitatea. Într-o lume în care mobilitatea și confortul contează, geanta crossbody a devenit un must-have pentru femeile active. Practică, versatilă și ușor de purtat, această geantă se potrivește atât ținutelor casual, cât și celor elegante.
Citiți principiile noastre de moderare aici!