De aici autoturismul a ricoşat pe contrasens unde s-a izbit violent de un microbuz care circula regulamentar. În interiorul microbuzului se aflau trei persoane, însă, din fericire, niciuna dintre ele nu a avut nevoie de îngrijiri medicale. În schimb, şoferul autoturismului Dacia a fost rănit grav, fiind transportat la Spitalul Judeţean Arad unde a fost supus mai multor investigaţii medicale. Traficul s-a desfăşurat cu greutate aproximativ două ore, timp în care poliţiştii au făcut măsurătorile necesare, după care drumarii au eliberat partea carosabilă. Oamenii legii au anunţat că vor continua cercetările pentru a stabili exact împrejurările producerii acestui accident.
Accident grav cu un microbuz pe DN 7
Reactualizat la:
ARAD. Un microbuz a fost implicat într-un accident petrecut marţi dimineaţa în zona localităţii Bătuţa din judeţul Arad. Potrivit Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Arad, incidentul rutier ar fi fost provocat de un autoturism Dacia care a pierdut controlul volanului, după care a intrat într-un cap de pod.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
4
România
Vacanța de iarnă începe cu vești bune pentru șoferi: prețurile la pompă sunt mai mici. Din păcate, această reducere nu va dura mult.
1
România
Atenție! Imagini cu puternic impact emoțional! Două tinere au fost reținute de polițiștii din Timișoara, fiind acuzate de lovire sau alte violențe, tulburarea ordinii publice și furt. Acestea ar fi agresat o femeie de 35 de ani, în fața Hotelului Continental, pe fondul unui conflict mai vechi, și i-ar fi sustras telefonul mobil.
Mapamond
Ucraina a lovit pentru prima dată un petrolier al „flotei fantomă” ruse „în apele neutre” ale Mediteranei, a anunțat vineri o sursă din cadrul Serviciului de Securitate al Ucrainei (SBU), informează AFP.
3
UT Arad
Din Alomerovic spune că acesta este obiectivul echipei UTA.
UT Arad
Comisia Centrală de Arbitri a afișat, de câteva minute, brigada care va conduce partida de mâine seară, de la Arad, dintre UTA și Dinamo.
Local
ARAD. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei, prin lucrarea Sectorului Social–Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului, 130 de pachete cu produse neperisabile au ajuns la persoane și familii aflate în dificultate.
Advertorial
O geantă nu este doar un accesoriu, ci un element care definește stilul și personalitatea. Într-o lume în care mobilitatea și confortul contează, geanta crossbody a devenit un must-have pentru femeile active. Practică, versatilă și ușor de purtat, această geantă se potrivește atât ținutelor casual, cât și celor elegante.
Citiți principiile noastre de moderare aici!