În urma lui acoperişul blocului s-a prăbuşit cu un zgomot puternic. Locatarii au ieşit în grabă şi au văzut mormanul de tablă în faţa imobilului. Şocul a fost cu atât mai puternic cu cât acoperişul fusese pus abia cu câteva luni înainte. „Nu cred că au trecut trei luni de când a fost finalizată lucrarea. Și acum e la pământ”, spune unul dintre locatari.
Din spusele locatarilor, tabla fusese pusă peste structura vechiului acoperiș și, din câte se pare, nu a fost ancorată prea bine. Supărarea era cu atât mai mare cu cât se pare că nici garanția nu fusese negociată prea bine. Tot ce se poate ca la final, singurii păgubiți să fie tot locatarii care vor fi nevoiți să refacă toată lucrarea. Poate cu o altă firmă.
Pompierii au intervenit la fața locului și au coborât restul de tablă desprinsă pentru a nu fi luată de o altă rafală de vânt. Sus pe acoperiș rămăsese la locul ei mai puțin de jumătate din tabla care acoperea iniţial întreaga suprafață a imobilului.
Furtuna a smuls acoperisul unui bloc! Afla de cat timp a fost pus acoperisul nou nout pe bloc
ARAD. Câteva minute de vânt puternic şi tabla de pe acoperişul unui bloc cu patru etaje, de pe strada Nucet din Micălaca – zona 500, s-a prăbuşit la pământ. Cu doar câteva secunde înainte un muncitor care lucra în zonă a plecat exact din locul în care a venit prăpădul. A văzut moartea cu ochii.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Vacanța de iarnă începe cu vești bune pentru șoferi: prețurile la pompă sunt mai mici. Din păcate, această reducere nu va dura mult.
1
România
Atenție! Imagini cu puternic impact emoțional! Două tinere au fost reținute de polițiștii din Timișoara, fiind acuzate de lovire sau alte violențe, tulburarea ordinii publice și furt. Acestea ar fi agresat o femeie de 35 de ani, în fața Hotelului Continental, pe fondul unui conflict mai vechi, și i-ar fi sustras telefonul mobil.
Mapamond
Ucraina a lovit pentru prima dată un petrolier al „flotei fantomă” ruse „în apele neutre” ale Mediteranei, a anunțat vineri o sursă din cadrul Serviciului de Securitate al Ucrainei (SBU), informează AFP.
3
UT Arad
Din Alomerovic spune că acesta este obiectivul echipei UTA.
UT Arad
Comisia Centrală de Arbitri a afișat, de câteva minute, brigada care va conduce partida de mâine seară, de la Arad, dintre UTA și Dinamo.
Local
ARAD. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei, prin lucrarea Sectorului Social–Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului, 130 de pachete cu produse neperisabile au ajuns la persoane și familii aflate în dificultate.
Advertorial
O geantă nu este doar un accesoriu, ci un element care definește stilul și personalitatea. Într-o lume în care mobilitatea și confortul contează, geanta crossbody a devenit un must-have pentru femeile active. Practică, versatilă și ușor de purtat, această geantă se potrivește atât ținutelor casual, cât și celor elegante.
Citiți principiile noastre de moderare aici!