„Din primele cercetări s-a stabilit că un bărbat de 48 de ani, din judeţul Ilfov, care conducea capul tractor, parte a unei autoutilitare, pe DN 79, pe direcţia Arad-Chişineu Criş, nu a păstrat distanţa regulamentară faţă de autoturismul aflat faţa sa, autoturism Dacia condus regulamentar de un bărbat de 55 de ani din Arad, intrând în impact cu acesta”, a anunţat Lorena Pîrvulescu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad. „În urma impactului, autoturismul s-a răsturnat pe partea dreaptă a drumului. În urma accidentului, au fost răniţi uşor şoferul autoturismului şi două femei, una de 45 de ani, cealaltă de 84 de ani, aflate în acelaşi autoturism. Conducătorii ambelor autoturisme au fost testaţi cu alcooltestul, rezultatul fiind negativ”, a mai spus Pârvulescu.
Trei persoane rănite într-un accident la Şimand
Trei persoane rănite într-un accident la Şimand
Trei arădeni au fost răniţi într-un accident petrecut pe DN 79 Arad-Oradea, în zona localităţii Şimand. De vină a fost şoferul unui cap tractor, partea din faţă a unui TIR, acesta nepăstrând distanţa regulamentară faţă de autovehiculul din faţa lui.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Vacanța de iarnă începe cu vești bune pentru șoferi: prețurile la pompă sunt mai mici. Din păcate, această reducere nu va dura mult.
1
România
Atenție! Imagini cu puternic impact emoțional! Două tinere au fost reținute de polițiștii din Timișoara, fiind acuzate de lovire sau alte violențe, tulburarea ordinii publice și furt. Acestea ar fi agresat o femeie de 35 de ani, în fața Hotelului Continental, pe fondul unui conflict mai vechi, și i-ar fi sustras telefonul mobil.
Mapamond
Ucraina a lovit pentru prima dată un petrolier al „flotei fantomă” ruse „în apele neutre” ale Mediteranei, a anunțat vineri o sursă din cadrul Serviciului de Securitate al Ucrainei (SBU), informează AFP.
3
UT Arad
Din Alomerovic spune că acesta este obiectivul echipei UTA.
UT Arad
Comisia Centrală de Arbitri a afișat, de câteva minute, brigada care va conduce partida de mâine seară, de la Arad, dintre UTA și Dinamo.
Local
ARAD. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei, prin lucrarea Sectorului Social–Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului, 130 de pachete cu produse neperisabile au ajuns la persoane și familii aflate în dificultate.
Advertorial
O geantă nu este doar un accesoriu, ci un element care definește stilul și personalitatea. Într-o lume în care mobilitatea și confortul contează, geanta crossbody a devenit un must-have pentru femeile active. Practică, versatilă și ușor de purtat, această geantă se potrivește atât ținutelor casual, cât și celor elegante.
Citiți principiile noastre de moderare aici!