Trei din cele şase etape programate în ediția 2016 a Campionatului Naţional la viteză sunt deja istorie pentru concurenţi. În ultima rundă, desfăşurată pe ploaie, în proba-regină, Superbike, participarea arădeanului Robert Mureșan a clarificat din start problema învingătorului, arădeanul terminând detașat la 23,101 secunde în fața ocupantului locului doi, Cătălin Cazacu (Taifun Racing Timișoara) şi cu peste un minut (1:23.531) faţă de Bogdan Vrăjitoru (CSM București). Pilotul legitimat la VIK Power Arad are acum cu trei puncte mai puțin decât timișoreanul ce ocupă locul întâi în clasamentul general cu 53 de puncte acumulate în trei curse, în schimb Mureșan nu a participat decât la două dintre ele, ambele câştigate.
Următoarele etape, a IV-a (27-28 august) și a V-a (10-11 septembrie), vor avea loc tot la Adâncata, dar până atunci, la sfârșitul acestei săptămâni se dispută la Serres (Grecia), etapa a VII-a a Campionatului Est European de Viteză.
Mureşan spulberă concurenţa!
Mureşan spulberă concurenţa!
Pilotul arădean Robert Mureşan s-a impus (şi) în etapa a treia a CN de motociclism viteză.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
ARADON Sport local
Victoria arădeană a trimis campioana pe locul 5 la finalul sezonului regulat.
Mapamond
Starea de sănătate a Papei Francisc, în vârstă de 88 de ani, rămâne „critică și prognosticul este în prezent rezervat”, a anunțat sâmbătă seara Vaticanul, referindu-se la o criză astmatică respiratorie, relatează AFP.
ARADON Sport local
Arădencele au legat două victorii în derby-uri și așteaptă Final 4-ul Cupei României, de acasă.
UT Arad
„Te-am susținut, m-am certat cu toată lumea pe aici pentru tine, vreau o reacție din partea ta”.
1
Mapamond
Hamas a eliberat șase ostatici israelieni sâmbătă în Gaza, în al șaptelea schimb contra eliberării de deținuți palestinieni din cadrul armistițiului intrat în vigoare pe teritoriul palestinian pe 15 ianuarie, după 15 luni de război distructiv, relatează AFP.
Local
Familia îndoliată a anunțat programul serilor de priveghi și rugăciune pentru dr. Gheorghe Domșa.
Mapamond
NATO intenţionează să construiască un sistem de conducte din Germania până în Polonia şi Republica Cehă pentru a asigura o aprovizionare rapidă cu combustibil pentru avioanele de luptă în cazul unui război cu Rusia, informează săptămânalul german Der Spiegel, preluat de Reuters.
România
Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR) informează, sâmbătă, că a strâns peste 200.000 de semnături pentru Călin Georgescu, numărul prevăzut de lege pentru depunerea candidaturii acestuia la alegerile prezidenţiale fiind atins la acţiunea desfăşurată începând de la ora 11:00 în Piaţa Constituţiei.
3
Citiți principiile noastre de moderare aici!