Singurul meci pierdut în actualul sezon -- la masa verde, pentru că n-a avut un teren liber la dispoziţie pentru a organiza jocul cu <strong>Mureşul</strong><strong>Zădăreni</strong> - l-a determinat pe <em>Dan Cotuna</em>, patronul echipei Banatul Sînicolau Mic, să bată la porţile Primăriei. Şi nu în zadar.
Scris de IM:JURNAL_ARADEAN-Singurul meci pierdut în actualul sezon -- la masa verde, pentru că n-a avut un teren liber la dispoziţie pentru a organiza jocul cu <strong>Mureşul</strong><strong>Zădăreni</strong> - l-a determinat pe <em>Dan Cotuna</em>, patronul echipei Banatul Sînicolau Mic, să bată la porţile Primăriei. Şi nu în zadar.
Receptiv, dl. Ignat a promis că astfel de derapaje nu vor mai exista, activitatea echipei din Sînicolau Mic, fie că vorbim despre cea de seniori sau despre copii şi juniori, urmând a se desfăşura fără restricţii, după un program stabilit de comun acord.
Vineri, 7 februarie, la nivel internațional este marcată Ziua Siguranței pe Internet, un prilej de a atrage atenția asupra utilizării tehnologiilor digitale într-un mod sigur, responsabil și conștient de către toți utilizatorii, în special copiii, adolescenții și persoanele în vârstă.
Curtea Penală Internațională (CPI) a condamnat cu putere vineri sancțiunile dictate împotriva sa de președintele american, Donald Trump, care au declanșat proteste din partea ONU și a unor state europene, transmite AFP.
Nu există prea multe motive să fim veseli în februarie. Lună nehotărâtă între iarnă și primăvară, între soare și frig, nehotărâtă până și în calendar, are ba 28, ba 29 de zile, personaj ce nu se lasă numerotat. Nesupunerea lui se simte peste tot. O iarnă cu miros de primăvară, în care energia începe să curgă prin trup, risipind negurile și pâclele sufletești.
Vaccinarea este indicată în lunile septembrie-octombrie, înainte de debutul sezonului de gripă, dar poate fi efectuată în toată perioada sezonului rece.
Pe timpul desfăşurării activităţilor de control au fost constatate un număr de 2.118 deficienţe privind securitatea la incendiu, din care au fost soluționate pe timpul controalelor 60 și sancţionate 2.118.
Ungaria preferă să plătească amenda zilnică de un milion de euro pentru nerespectarea unei sentinţe a justiţiei europene pentru încălcarea regulilor comunitare de azil, deoarece "iese mai ieftin" decât dacă ar accepta imigranţi, a declarat vineri premierul ungar, ultranaţionalistul Viktor Orban, informează EFE. 5
Pentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă
Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.
Citiți principiile noastre de moderare aici!