Echipa de speranțe a Clubului Sportiv Victoria Nădlac a reușit calificarea în faza semifinală a CN de volei feminin, bifând încă două succese în ultimul turneu al seriei, desfășurat chiar în orașul arădean de la vamă. Micuțele voleibaliste pregătite de prof. Dorin Vărșăndan au dispus cu scorul de 3-0 de formațiile CSȘ „Avram Iancu” Ștei și LPS Bihorul Oradea, încheind Seria L cu 10 victorii, fără set pierdut!
Scris de Dan Lazar-Echipa de speranțe a Clubului Sportiv Victoria Nădlac a reușit calificarea în faza semifinală a CN de volei feminin, bifând încă două succese în ultimul turneu al seriei, desfășurat chiar în orașul arădean de la vamă. Micuțele voleibaliste pregătite de prof. Dorin Vărșăndan au dispus cu scorul de 3-0 de formațiile CSȘ „Avram Iancu” Ștei și LPS Bihorul Oradea, încheind Seria L cu 10 victorii, fără set pierdut!
Cealaltă grupare arădeană prezentă în întrecerea speranțelor (12-14 ani), Șoimii Lipova, s-a clasat pe penultimul loc al Seria I, patru, cu 3 succese în cele 11 jocuri susținute.
Turneele semifinale, acolo unde au ajuns 24 de echipe, se vor desfășura în perioada 13-15 aprilie.
Evenimentul rutier a avut loc miercuri seara, în jurul orei 21. Potrivit primelor informații, oferite de Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Arad, în accident au fost implicate două autoturisme.
Liderul PNL, Ilie Bolojan, nu crede că președintele Klaus Iohannis se va întoarce în partid, după încheierea mandatului, el menționând că „epoca Iohannis s-a încheiat în PNL”.
2
Polițiștii români l-au depistat, miercuri, pe fugarul Ionuț Costea, cumnatul lui Mircea Geoană, iar în prezent sunt îndeplinite procedurile judiciare pentru punerea în executare a mandatului emis de Tribunalul București, potrivit oficialilor din Poliția Română.
Legendara formaţie de heavy metal Black Sabbath, în formula sa originală, va cânta pentru prima dată în ultimii 20 de ani la un concert unic, organizat în această vară la Birmingham, în Anglia, au anunţat miercuri organizatorii, transmite Reuters.
Femeia s-a adresat în scris primarului Călin Bibarț, solicitându-i să ofere lămuriri „privind substanțele care se deversează în atmosferă în mod continuu și în cantități enorme.” 4
Proiectul “Școala părinților”, demarat în cursul anului școlar 2023-2024, continuă și în acest an școlar, cu o echipă extinsă. Prima întâlnire cu părinții a avut loc la Șiria.
Pentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă
Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.
Citiți principiile noastre de moderare aici!