„Plecarea va avea loc la ora 9:00 din fața Consiliului Județean Arad (str. Corneliu Coposu nr.22), iar întoarcerea la Arad va avea loc la ora 16:00. La Ghioroc, meniul va fi compus din grătar de pui sau porc, la alegere, cu garnitură, salată de varză și apă minerală sau plată. De asemenea, organizatorii vor oferi o degustare de trei soiuri de vin. Prețul unui pachet este de 62 lei de persoană şi include transportul dus-întors cu autobuz de la Compania de Transport Public Arad”, au anunţat reprezentanţii Consiliului Judeţean. „Faptul că Circuitul Gastronomic poposeşte în acest weekend la Ghioroc este o confirmare a implicării Consiliului Județean în dezvoltarea și mediatizarea unor obiective locale, dar și a implicării Primăriei Comunei Ghioroc în dezvoltarea a ceea ce noi numim «poarta Podgoriei Aradului»”, a ţinut să precizeze şi Iustin Cionca, preşedintele CJA. Cei care vor să meargă în această mini-excursie se pot înscrie la numărul de telefon 0728 116 412, zilnic, între orele 9:30 şi 16:30, inclusiv vineri.
Arădenii, invitaţi la vin şi baie la Ghioroc
Arădenii, invitaţi la vin şi baie la Ghioroc
Consiliul Judeţean Arad continuă Circuitul Gastronomic, de această dată destinaţia aleasă fiind Ghiorocul. Excursia, care va avea loc în data de 25 august, are drept scop degustarea de vinuri locale.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Un incendiu violent a izbucnit luni seara, 3 martie, la un autotren aflat pe Autostrada A1, la kilometrul 437, între nodurile rutiere Traian Vuia și Margina.
Mapamond
Papa Francisc, internat din 14 februarie pentru dublă pneumonie, a suferit luni o nouă criză respiratorie severă, a anunţat Vaticanul într-un comunicat, relatează AFP şi Reuters.
Mapamond
Președintele american, Donald Trump, a avertizat luni, pe rețeaua sa socială Truth Social, că „America nu va mai tolera asta prea mult timp”, referindu-se la poziția lui Volodimir Zelenski privind o încetare a ostilităților în Ucraina, relatează AFP și Reuters.
Ştiri sportive
Fosta mare atletă Felicia Țilea Moldovan, specialistă în aruncarea suliței, a încetat din viață la vârsta de 57 de ani, a anunțat, luni, Federația Română de Atletism, pe pagina sa de Facebook.
UT Arad
Antrenorul UTA-ei este suspendat pentru următorul joc, după ce a văzut al patrulea cartonaș galben în acest campionat.
4
România
Partidul Oamenilor Tineri (POT) a anunțat luni că începe procedura de revocare a lui Ilie Bolojan din funcția de președinte al Senatului și, implicit, de președinte interimar al României, considerând că acesta a devenit un pericol de securitate națională, scrie Agerpres.
2
UT Arad
Gloria Buzău a presat în repriza secundă, arădenii nu au făcut față, iar în min. 86 au luat gol. Egalarea a venit în prelungirile prelungirilor.
4
Citiți principiile noastre de moderare aici!