Aceasta va fi ultima conferință din seria manifestărilor din cadrul ”Festivalului de artă sacră și spritualitate românească FILOCALIA” Conferința „Suflet românesc” susținută de celebrul actor va fi o întâlnire de atitudine, de umor și speranță, exemplară conștiință a societății civile, dar și o încercare de redescoperire a dimensiunilor contemporane ale spiritualității românești. Întâlnirea cu Dan Puric va fi ultimul eveniment din seria evenimentelor din cadrul celei de a doua ediții a festivalului „Filocalia” susținut de către Consiliul Județean Arad prin Centrul Cultural Județean Arad. Intrarea este liberă.
Dan Puric conferentiaza la Arad
ARAD. Actorul Dan Puric va fi la Arad, duminică, 13 aprilie și va conferenția, de la orele 18.00, la Filarmonica de Stat din Arad.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
Antrenorul UTA-ei se plânge de jucători, deși a spus că are un lot mai bun decât anul trecut.
România
Miniștrii Agriculturii din Ungaria, Slovacia, România și Bulgaria au cerut Comisiei Europene să reintroducă cotele anterioare crizei, la expirarea actualelor măsuri comerciale care vizează produsele agricole din Ucraina, potrivit unei postări pe rețeaua X a ministrului ungar al Agriculturii, Istvan Nagy, transmite Interfax, citați de Agerpres.
Citiți principiile noastre de moderare aici!