Arădenii nu cred în minciunile conjuncturale ale lui Victor Viorel Ponta și pentru aceasta, în 2 noiembrie au spus “Ponta nu te vrem la noi în județ, chiar dacă spui că strămoșii tăi au fost aduși din Trieste în Pecica pentru a face drumul de legătură cu Nădlacul”. Ponta nu face cinste familiei din care se trage, o familie cu concepții de dreapta prin natura meseriei de constructor de drumuri, din moment ce nu a fost în stare să finalizeze, în mai bine de doi ani și jumătate de când guvernează, autostrada Pecica – Nădlac. Pecicanii nu au ținut cont de declarațiile acestuia și aici candidatul Ponta a obținut un rușinos scor de 20%. Aradul este un pol de dezvoltare al Regiunii Vest, Pecica este un pol de dezvoltare al Aradului, două motive numai bune pentru acest mincinos deja notoriu să își găsească rude în zona noastră. Dar rezultatele demonstrează că arădenii nu cred o iotă din ce spune Ponta, iar pecicanii îl vor înapoi în Trieste, Italia, de unde își revendică Viorel familia”, spune Igaş, care locuieşte în Pecica.
Igas vrea sa-l trimită pe Ponta la Trieste
ARAD. Senatorul Traian Igaş îl ironizează pe Victor Ponta pentru scorul obţinut la Pecica, de unde provine familia premierului. „La anunțarea oficială a rezultatelor primului tur al alegerilor prezidențiale constatăm cu stafisfacție că arădenii și, în special, locuitorii orașului Pecica, locul de obîrșie al familiei Ponta, au ales în mod covârșitor candidatul ACL, Klaus Iohannis.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Președintele USR, Elena Lasconi, a lansat, duminică seara, un apel la calm în urma respingerii înregistrării dosarului de candidatură la prezidențiale a lui Călin Georgescu, ea subliniind că Biroul Electoral Central trebuie să prezinte cât mai repede motivarea acestei decizii.
România
Călin Georgescu afirmă sâmbătă seară, după ce Biroul Electoral Central (BEC) a respins înregistrarea candidaturii sale, că România „este sub tiranie”, iar Europa este o dictatură.
1
România
Biroul Electoral Central a respins candidatura lui Călin Georgescu la alegerile prezidențiale. După decizia BEC, există 24 de ore pentru contestații la Curtea Constituțională, care va trebui să se pronunțe în 48 de ore. Astfel, CCR va lua o hotărâre finală cel târziu miercuri seara.
18
România
Rezultatele extragerilor loto duble din data de 09-03-2025 sunt următoarele:
România
Candidatul Alianței Electorale „România Înainte”, Crin Antonescu, a declarat duminică, după ce a depus la Biroul Electoral Central o listă semnată de 1,7 milioane de susținători, că „au existat până în ultima clipă eforturile multora” pentru ca să fie împiedicată candidatura sa, însă el „nu se clatină și nu se dă dau la o parte”. Acesta a anunțat că și-a dat demisia din PNL după 35 de ani.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!