„Atragem atenția conducătorilor auto că viteza este una din principalele cauze de producere a accidentelor rutiere cu consecințe grave, pentru prevenirea acestora fiind desfășurate permanent acțiuni, cu toate aparatele radar din dotare”, transmite Inspectoratul de Poliție Județean Arad.
Trimite articolul
XSimandul nu se afla pe DN 7
Stati va rog si pe Arad -Siria, sa vedeti raliuri de F1 si depasiri spectaculoase ! Multumim !
Repet a-nu-știu-câta-oară că viteza poate fi un factor agravant dar nu cauză a accidentelor.
Cauzele sunt neatenția în trafic, neadaptare la condițiile de trafic și, mai ales, incompatibilitatea șoferilor cu volanul.
-
Subscriu
Sunt pline strazile de vitezomani.In localitati si in afara.Sa stea politia la panda ca numai asa se invata minte.
In municipiu cand apar radarele astea?
macar ziua daca noaptea e cam intuneric /de ex pe Revolutiei C. Radnei , Calea Romanilor, Timisorii/etc
veniți în Bujac pe str. Orizontului,Marnei, Progresului, Independenței etc.,Unde unii bagă peste 100 km/h.Când vine mașina poliției toți sunt cuminți. Să vină poliția cu mașină fără însemne. Să vezi ATUNCI.Mai sunt câțiva motocicliști cu zgomot infernal + vitezomani.
Pedepse extrem de subtiri. De exemplu, cel care a circulat pe Titulescu (in oras) cu 134 km/h este evident ca este bolnav psihic si ar trebui interzis definitiv la volan. Amenzile si chir suspendare pe 3 luni sunt un mizilic. neeductativ.