în cadrul expoziţiei vor fi prezente lucrările absolvenţilor din 2016 a cursului autorizat de perfecţionare în fotografie. „La acest prim eveniment al clubului nostru din acest an vor fi expuse 58 de fotografii realizate de 13 dintre absolvenţii de anul trecut al cursului autorizat de perfecţionare în fotografie predat de Dl. Prof. Virgiliu Jireghie. După finalizarea unui astfel de curs, de fiecare dată, participanţii au avut oportunitatea să îşi expună cele mai bune lucrări personale într-o expoziţie de grup”, ne spune Mircea Boran, preşedintele asociaţiei. Cine sunt fotografii ale căror lucrări vor fi expuse în Sala Clio a Complexului Muzeal? Gabriela Anton, Daniel Balaj, Daniel Cristian Bar, Cerasela Ciorba, Radu Sorin Cotoc, Dacian Cosmin Haniş, Adela Daniela Hotăran, Diana Alexandra Moţ Feier, Bela Antonio Sajgo, Mădălina Cătălina Sokol, Monica Szentes şi Beniamin Otniel Voian. Vernisajul salonului va avea loc marţi, 31 ianuarie, la ora 18:00, iar expoziţia va putea fi vizitată până în data de 8 februarie.
„Proaspeţii” fotografi au propria expoziţie
„Proaspeţii” fotografi au propria expoziţie
Asociaţia Foto Club Arad anunţă deschiderea Salonului de Fotografie a Absolvenţilor 2016.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
NATO intenţionează să construiască un sistem de conducte din Germania până în Polonia şi Republica Cehă pentru a asigura o aprovizionare rapidă cu combustibil pentru avioanele de luptă în cazul unui război cu Rusia, informează săptămânalul german Der Spiegel, preluat de Reuters.
România
Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR) informează, sâmbătă, că a strâns peste 200.000 de semnături pentru Călin Georgescu, numărul prevăzut de lege pentru depunerea candidaturii acestuia la alegerile prezidenţiale fiind atins la acţiunea desfăşurată începând de la ora 11:00 în Piaţa Constituţiei.
Local
Sâmbătă, 22 februarie, în urma stării de sănătate extrem de grave în care se afla, Gheorghe Domșa a pierdut lupta pentru viață.
ARADON Sport local
FCC Baschet UAV Arad joacă în această seară în ultima etapă din sezonul regulat în deplasare cu CSM CSU Constanța.
Local
Vineri seara fostul director al Casei de Asigurări de Sănătate Arad, Gheorghe Domșa, a ajuns în stare critică la Urgențe după ce a suferit o ruptură de aortă.
4
Local
După ce a fost manager la Spitalul de psihiatrie și pentru măsuri de siguranță Ștei, Ciprian Luca va fi acum administratorul public al Devei.
Citiți principiile noastre de moderare aici!