aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Profesor de sport din Cermei, arestat preventiv pentru că și-a violat fiica vitregă în vârstă de 12 ani

Profesor de sport din Cermei, arestat preventiv pentru că și-a violat fiica vitregă în vârstă de 12 ani

De Ioana Costas
la 20 May 2022 22:17 Reactualizat la: 20 May 2022 22:26
11 Comentarii

Profesor de sport din Cermei, arestat preventiv pentru că și-a violat fiica vitregă în vârstă de 12 ani

20 May 2022 22:17 Reactualizat la: 20 May 2022 22:26
Profesorul de sport, în vârstă de 42 de ani, din localitatea Cermei, a fost arestat joi, 19 mai, pentru viol în formă continuată și corupere sexuală a minorilor, în formă continuată.
Scris de Ioana Costas - Profesorul de sport, în vârstă de 42 de ani, din localitatea Cermei, a fost arestat joi, 19 mai, pentru viol în formă continuată și corupere sexuală a minorilor, în formă continuată.

Trimite articolul

X

ARAD. Calvarul fetei a început în luna martie a anului trecut. Avea 11 ani când tatăl său vitreg a început să o violeze. Coșmarul minorei a durat un an și două luni. În 18 mai 2022, polițiștii și procurorii au efectuat o percheziție la domiciliul bărbatului, de unde au ridicat mai multe sisteme informatice „necesare continuării cercetărilor în cauză”. Totodată, tatăl vitreg – care este și profesor de sport – a fost reținut pentru 24 de ore, iar ulterior arestat preventiv la propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Ineu. Despre acest caz, reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Arad spun că „la data de 18 mai, polițiștii orașului Ineu au reținut pentru 24 de ore un bărbat de 42 de ani, din localitatea Cermei, județul Arad. Din cercetări a reieșit că acesta ar fi întreținut în repetate rânduri, începând din luna martie 2021, relații sexuale și alte acte de natură sexuală cu fiica sa vitregă minoră, la domiciliul comun. Polițiștii au întocmit pe numele acestuia un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de viol în formă continuată și corupere sexuală a minorilor”.

Despre cercetări și percheziția ce a avut loc, Parchetul de pe lângă Judecătoria Ineu precizează că „se efectuează cercetări cu privire la un inculpat în vârstă de 42 de ani pentru comiterea infracţiunilor de viol în formă continuată (3 acte materiale), faptă prev. și ped. de art. 218 alin. 1, alin.2, alin. 3 lit. b) și c) şi alin. 31 C.pen., cu aplic. art. 35 alin.1 C.pen. şi corupere sexuală a minorilor, în formă continuată, faptă prev. și ped. de art. 221 alin. 1 și alin. 2 lit.a) C.pen. cu aplic. art. 35 alin.1 C.pen., totul cu aplic. art. 38 alin. 1 C.pen., împotriva unei persoane vătămate minore în vârstă de 13 ani. În data de 18 mai, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Ineu, organele de poliţie din cadrul Poliţiei oraşului Ineu au efectuat, pe raza teritoriului de competenţă, o percheziţie domiciliară la locuinţa inculpatului, ridicându-se mai multe sisteme informatice, necesare continuării cercetărilor în cauză. La aceeaşi dată, persoana cercetată a fost reţinută pe o perioadă de 24 de ore.
La data de 19 mai, inculpatul a fost prezentat magistraţilor din cadrul Judecătoriei Ineu, cu propunere de arestare preventivă, propunerea parchetului fiind admisă, dispunându-se arestarea preventivă a inculpatului pe o perioadă de 30 de zile”.


Este cel de-al doilea caz de viol comis – în ultimele patru zile, în județul Arad – asupra unui minor. Atât în primul caz, cel descris sus, cât și în cel de-al doilea (n.r. prezentat în 16 mai pe aradon.ro), abuzatorii sunt tații vitregi.

În 16 mai, un bărbat de 43 de ani, din Pecica, a fost arestat preventiv pentru viol. Bărbatul a profitat de fiica sa vitregă în vârstă de 14 ani, când soția era plecată de acasă. Femeia a bănuit şi a instalat camere de supraveghere pentru a-l prinde. Femeia ar fi observat schimbări în comportamentul adolescentei şi ar fi instalat camerele de supraveghere fără ştirea bărbatului, suspectând că el ar putea abuza de ea. Femeia verifica de pe telefonul mobil ce se întâmplă în locuinţă când pleca de acasă, astfel că a surprins un abuz sexual comis asupra fetei. Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore, iar magistraţii Judecătoriei Arad au emis pe numele acestuia un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile.

Trimite articolul

X
Taguri:
barbat ,
Cermei ,
fata ,
profesor de sport ,
tata ,
violat ,
vitreg
11 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. MARIA says:
    May 20, 2022 at 10:39 pm

    Ar trebui ars de viu, public. Din pacate va scapa usor si va gasi o noua victima. Pana atuci se va hrani si va trai din bani nostri.

    Reply
    • Cosmin says:
      May 21, 2022 at 8:08 am

      Iti este anulată orice fel de conversație deoarece nu ai scris corect, te rog sa verifici!!!!

      Reply
      • Matragunaru says:
        May 21, 2022 at 11:26 am

        Ai vrut sa pari destept dar de fapt esti un tamp,in primul rand aici nu e topic despre ortografie si exprimare corecta iar in al doilea rand mai insista sa vezi ce inseamna conversatie.

        Reply
        • godess says:
          May 21, 2022 at 9:24 pm

          Mda, “nu e topic despre ortografie si exprimare” (alta formulare de analfabet),dar nici maculator pentru analfabeti! Ar trebui sa stii ca ,atunci cand vii cu pareri, ar trebui sa ti le exprimi corect,nu sa faci clabuci precum porcul la laturi!

          Reply
    • psiholog absent says:
      May 21, 2022 at 8:39 am

      tragerea la răspundere a celor care l au declarat apt pt a preda și,totodată , efectuarea corecta a controalelor medicale periodice inclusiv testare psihologica pt cadrele din învățământ . e o problema repetitiva fata de care nome i nu ia nicio măsură . doar salarii, meditații ….

      Reply
      • alis says:
        May 21, 2022 at 11:39 am

        Și în scoala se dădea la eleve și cu cele care ii cădeau în plasa ii mergea. Directoarea scolii știe de toate astea dar îl apară 😡

        Reply
    • Alex says:
      May 22, 2022 at 9:20 am

      Mărie repede treci la judecată că și când tu ai fi sfântă de pe icoană ;dacă-i o înscenare pusa de cineva la cale că să- lelimine din sistem și să îl înlocuiască cu altul mai cu pile.Metoda asta este foarte eficienta,și multi au intrat in pușcărie nevinovați pentru că și minorii știu să mintă când sunt pusi de altcineva cu un interes.De un an de a viola-to și nu s-au aflat;povestea asta pare cusuta cu ață alba.Aici trebuie dovezi serioase nu numai o declarație a minorului.

      Reply
  2. Vrabiuta says:
    May 20, 2022 at 11:01 pm

    Cine stie numele profesorului L. P?

    Reply
    • Adina says:
      May 21, 2022 at 7:28 pm

      O fi Lazar Petru,fiu de preot.

      Reply
  3. Vlad says:
    May 20, 2022 at 11:36 pm

    “Este cel de-al doilea caz de viol comis – în ultimele patru zile, în județul Arad”
    Nu… este al doilea PRINS in ultimele 4 zile… comise 100% sunt de ordinul zecilor daca nu sutelor de ori de care nu sau aflat inca si mai mult ca sigur nu se va afla niciodata.

    Reply
  4. pax says:
    May 21, 2022 at 3:33 pm

    fiu de preot ?

    Reply
  5. Cele mai citite știri

    1
    INFORM MEDIA PRESS angajează: DISTRIBUITORI DE PRESĂ
    2
    Explozie devastatoare la o secţie de poliţie din India: nouă persoane au murit, iar alte zeci au fost rănite
    3
    Rezultatele extragerilor Loto
    4
    Caz de incompatibilitate la Spitalul de Boli Cronice Sebiș, constatat de ANI
    5
    Cincisprezece persoane din localitatea Plauru, evacuate după un atac cu drone desfășurat pe teritoriul Ucrainei
    6
    Sub presiunea extremei drepte, Londra anunță măsuri istorice menite să-i descurajeze pe migranți
    7
    Circulație feroviară dată peste cap, după ce un cofraj a căzut pe calea ferată, între Băile Calacea și Orțișoara
    8
    Fostul manager al Filarmonicii Arad, reținut după o bătaie
    9
    AMEFA are un medaliat la CN de haltere
    10
    FMI solicită României un mix adecvat de politici și reforme structurale ambițioase pentru a restabili sustenabilitatea fiscală

    Local

    Caz de incompatibilitate la Spitalul de Boli Cronice Sebiș, constatat de ANI
    Potrivit ANI, Maurieana-Liliana Barbura, membru supleant în consiliul de administrație al Spitalului de Boli Cronice Sebiș, reprezentant al Consiliului Local Sebiș, s-ar fi aflat în stare de incompatibilitate, ca urmare a exercitării simultane a unei funcții de conducere într-un partid politic.

    Local

    Un pacient internat la Județean s-a plâns de gândaci în salon
    Bărbatul susține că a filmat gândacii zilele trecute, în secția Medicină Internă din cadrul SCJU. Reprezentanții SCJU Arad au declarat că programul de dezinsecție a fost respectat.

    Local

    Cazurile de gripă și infecții respiratorii, în creștere
    Zeci de copii și adulți au ajuns la spital într-o singură săptămână, iar după efectuarea investigațiilor medicale, s-a impus internarea a 39 de pacienți, dintre care 28 sunt minori, iar 11 adulți.

    Mapamond

    Putin afirmă că Rusia va cuceri militar „teritorii rusești istorice„ în Ucraina dacă diplomația eșuează
    Președintele Vladimir Putin a afirmat miercuri că, în cazul în care diplomația va eșua, armata rusă va cuceri pe cale militară ceea ce el a numit „teritorii rusești istorice” din Ucraina, referindu-se la cele patru regiuni ucrainene anexate de Moscova, informează EFE.

    România

    Fostul ministru Răzvan Cuc, arestat preventiv pentru 30 de zile
    Tribunalul București a decis miercuri arestarea preventivă pentru 30 de zile a fostului ministru al Transporturilor Alexandru-Răzvan Cuc, într-un dosar în care este acuzat de DNA că ar fi intermediat o mită de peste un milion de lei pentru directorul general al Registrului Auto Român (RAR).

    ARADON Sport local

    Ultima competiţie a anului

    ARADON Sport local

    Alt turneu juvenil de amploare, la Chișineu Criș și Șimand
    Vor fi, din nou, straie de sărbătoare, datorită neobositului Daniel Cherecheși.

    ARADON Sport local

    A plecat dintre noi Iosif Halja
    2

    România

    Sprijinul de 750 de lei pentru persoanele vulnerabile, din nou amânat. Află când vor fi virați banii
    Ajutorul financiar de 750 de lei, promis pentru sprijinirea persoanelor vulnerabile care trebuie să își monteze repartitoare de căldură, nu va fi acordat nici de această dată. 1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.