Compania AS Hibridi a fost fondata in 2004 ca parte din compania CHEMICAL AGROSAVA. Activitatea principala a companiei este cultivarea si producerea hibrizilor de porumb pentru a creea hibrizi noi si mult mai buni. Marca AS Hibridi a fost creata pentru a fixa o noua cota de nivel pe piata din Serbia. O echipa de sarguincioasa de trei producatori, doctori si numerosi ingineri agronomi precum si tehnicieni au construit aceasta marca incepand de la zero. Echipa de productie este dotata cu utilaje moderne pentru testarea intensiva a noilor hibrizi in toate conditiile agroecologice din Serbia si din tarile vecine.
Genetica nouă, modernă a porumbului AS HIBRIDI este înainte de toate adaptată la condiţiile agroecologice ale Europei de SUD-EST. Prin testarea noilor hibrizi în diferite condiţii agroecologice am determinat soiurile agrotehnice pentru fiecare hibrid şi regiune în parte reuşind să oferim porumb după aşteptările producătorilor.Noul centru de prelucrare dotat cu utilaje de cea mai înaltă tehnologie pentru prelucrarea seminţelor precum şi noul laborator echipat în conformitate cu cele mai înalte standarde pentru cercetarea şi controlul calităţii sămânţei , este un garant al calităţii înalte a seminţelor ambalate în sacii uşor de recunoscut AS HIBRIDI.
Datorită echipei de 30 de agronomi experimentaţi care sunt prezenţi zilnic pe teren şi calităţii porumbului AS HIBRIDI, am reuşit ca doar în şase sezoane de desfacere să cucerim peste 10% din piaţa Serbiei, lăsând în urma noastră multe alte companii multinaţionale străine.
De anul trecut suntem prezenţi şi pe piaţa din România prin compania SC CHEMIROLAGRO SRL care vinde in exclusivitate hibrizii nostri: AS 44, AS54, AS 507, AS 72, AS 170 pentru SILOZ.
Sperăm că AS HIBRIDI va câştiga şi încrederea producătorilor de porumb din Romania.
Pentru detalii contactati compania SC CHEMIROL AGRO SRL.
SC CHEMIROL AGRO SRL VIZITEAZA AS HIBRIDI in SERBIA
SC CHEMIROL AGRO SRL VIZITEAZA AS HIBRIDI in SERBIA
REPREZENTANTII COMPANIEI <a href="http://chemirol-agro.ro/despre-noi/despre-noi.html" target="_blank">CHEMIROL AGRO</a> AU FOST IN SERBIA PENTRU A VEDEA STANDARDELE DE INALTA CALITATE AL CENTRELOR DE CERCETARE SI PRELUCRARE A SEMINTELOR AS HIBRIDI.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Actrița Michelle Trachtenberg, cunoscută pentru rolurile sale din serialele „Buffy, spaima vampirilor" și „Gossip Girl", a murit la vârsta de 39 de ani.
România
Consiliul Național al Audiovizualului a sancționat, miercuri, cu 200.000 de lei postul Realitatea Plus și cu două amenzi a câte 20.000 de lei postul România TV, cu privire la încălcări ale legislației referitoare la asigurarea informării corecte și obiective a publicului.
România
Incidentul a avut loc miercuri, 26 februarie.
Local
Infinity Bolts – cea de a doua echipă de robotică a Liceului Național de Informatică Arad – a participat în acest weekend la regionala de vest din cadrul concursului FIRST Tech Challange România, organizat de Asociația Nație Prin Educație.
România
Eugen Sechila, unul dintre cei mai importanți colaboratori ai lui Călin Georgescu, a fost adus miercuri seara la Parchetul General.
Local
Renăscută din propria cenușă, precum o pasăre Phoenix, echipa de robotică a Colegiului Național „Moise Nicoară” s-a calificat la etapa națională a concursului First Tech Challenge, care va avea loc la Pitești în intervalul 14-16 martie 2025.
România
Călin Georgescu, fost candidat la alegerile prezidențiale, a fost pus sub control judiciar de procurorii de la Parchetul General pe o perioadă de 60 de zile, el având mai multe interdicții, printre care să părăsească țara fără încuviințarea autorităților judiciare, și nu are voie să posteze pe rețelele de socializare conținut cu caracter legionar, fascist, antisemit, rasist sau xenofob.
10
Local
Doi tineri, de 26 și 28 de ani, din Arad, au fost reținuți de oamenii legii pentru săvârșirea infracțiunii de înșelăciune în formă continuată. Au reușit să obțină 39 de mii de lei de la victima lor.
Local
Echipa de robotică „Bit-Mo” a Colegiului Național „Preparandia – Dimitrie Țichindeal” Arad a participat în perioada 21-23 februarie 2025 la etapa regională a competiției First Tech Challenge desfășurată la CRAFT în Timișoara.
Citiți principiile noastre de moderare aici!