Trei minori prinşi la furat într-o curte
<p style="text-align: justify;">ARAD. Poliţiştii Secţiei nr. 1 de Poliţie au prins în flagrant trei <strong>minori</strong> care au sustras din curtea unui imobil de pe strada Constantin Brâncoveanu o jantă de aluminiu. Bunul furat, în valoare de 250 de lei, a fost recuperat de poliţişti, iar pe numele celor trei minori, Lucian G. de 16 ani, Florian Petru M. de 14 ani şi Emanuel M. de 15 ani, au fost întocmite actele premergătoare pentru <strong>furt calificat</strong>.</p>
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
ARAD. În noaptea de 6/7 februarie, polițiștii Biroului de Ordine Publică au fost sesizați despre faptul că o persoană necunoscută încearcă să sustragă combustibil dintr-o benzinărie, în recipiente de plastic.
Local
Aradul a optat pentru iluminarea Palatului Administrativ și a Pasarelei Pietonale peste râul Mureș, alăturându-se demersului simbolic al STS prin care se promovează apelarea responsabilă a numărului unic de urgență.
Local
Președintele României a anunțat că va renunța la funcția supremă începând de miercuri, 12 februarie.
UT Arad
Lucrurile s-au lămurit în proporție de 99.99% între UTA și Universitatea Cluj.
Local
ARAD. Este vorba despre un bărbat care a fost transportat la la Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Clinic Județean Arad, însă, din păcate, nu a mai putut fi salvat.
România
Premierul Marcel Ciolacu, președintele PSD, a declarat luni că nu a știut de decizia lui Klaus Iohannis de a demisiona din funcția de șef al statului.
ARADON Sport local
NĂDLAC. În organizarea CS Victoria Nădlac, duminică, în sala de sport a oraşului de la graniţă a avut loc ediţia cu numărul II a turneului de fotbal juvenil - Memorialul „Alexandru Lucian – Dimitrie Paliş”.
Local
În săptămâna 03-09 februarie, 233 de persoane, dintre care 154 de copii, au ajuns la spital cu simptomatologie specifică infecțiilor respiratorii de sezon.
Citiți principiile noastre de moderare aici!