Bizonul și-a parcat autoturismul din dotare, marca Mercedes, unde credeți?, chiar în calea tramvaiului din zona Piața Romană. Tramvaiul blocat, numărul 18 barat, venea dinspre centru și se îndrepta spre cartierul Alfa. Desigur, imediat s-a format o coadă din două autobuze și zeci de autoturisme. Nu au lipsit claxoanele, nervii și „urările de bine”, toate adresate șoferului, care de acum face parte din familia numeroasă a bizonilor. Astfel de episoade sunt la ordinea zilei, iar vatmanii nici măcar nu se mai enervează. Sunt obișnuiți, doarece trec prin asta și de câteva ori pe săptămână fiecare.
Un bizon s-a luat de coarne cu un tramvai la Boul Roșu
Un bizon s-a luat de coarne cu un tramvai la Boul Roșu
Reactualizat la:
Vă era dor de bizoni? Ei bine, s-au întors. Un nou episod cu un nou exemplar din această categorie de șoferi pentru care semnele de circulație și respectarea lor sunt de domeniul desenelor animate s-a consumat miercuri, 9 martie, în jurul orei 14.30.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
O rezoluție care reafirmă legitimitatea președintelui ucrainean, Volodimir Zelenski, nu a reușit să obțină suficient sprijin pentru a fi adoptată luni în Rada Supremă, parlamentul ucrainean, informează dpa.
Local
Începând de marți, 25 februarie 2025, Primăria Municipiului Arad, prin intermediul operatorului contractat în acest scop, va demara lucrările pentru amplasarea insulelor ecologice digitalizate în 25 de locații din zona Calea Aurel Vlaicu. Lucrările sunt estimate să se realize pe durata următoarelor două săptămâni.
UT Arad
Antrenorul UTA-ei se plânge de jucători, deși a spus că are un lot mai bun decât anul trecut.
2
România
Miniștrii Agriculturii din Ungaria, Slovacia, România și Bulgaria au cerut Comisiei Europene să reintroducă cotele anterioare crizei, la expirarea actualelor măsuri comerciale care vizează produsele agricole din Ucraina, potrivit unei postări pe rețeaua X a ministrului ungar al Agriculturii, Istvan Nagy, transmite Interfax, citați de Agerpres.
Citiți principiile noastre de moderare aici!